Jdi na obsah Jdi na menu
 


Práce mladých hasičů

 Předloňský rok se zapsal do historie našeho sboru jako nejúspěšnější ve výsledcích mladých hasičů na soutěžích, ale loni se nám podařilo tyto výsledky v mnoha směrech ještě zlepšit. Navázat na výsledky z předchozích let bude obtížné, ale doufám,že i letos dokážeme vybojovat nějaká vítězství. Pod vedením Františka Dvořáka, Lenky Dvořákové, Ondry Potočaira, Vojty Katrenčíka a od podzimu Radky Dvořákové pracovala družstva mladých hasičů. 

V kategorii mladší celoroční hry "Plamen" nastala oproti minulým letům jedna výrazná změna. V kelském družstvu proběhla generační výměna a tudíž nebyl souboj o první místo nijak dramatický. Naši vyhráli čtyři disciplíny - útok CTIF a štafety CTIF,  4x60m i dvojic. S celkovým součtem bodů - 9 skončilo naše družstvo před Jelenicemi s 18 a Klemi s 20body. Všem závodním i vedoucím, kteří se o první místo zasloužili blahopřeji a doufám, že letos své pozice obhájí. 

Ve straší kategorii byla situace jiná. Souboj o první místo se odehrál, tak jako v minulých letech, mezi Tuhaní a Klemi, opět se šťastným koncem pro naše závodníky. V okresním kole hry "Plamen" jsme zvítězili těsným rozdílem o dva body a vybojovali si účast v krajském kole konaném v Roztokách. Po dohodě s vedoucím kelského družstva Martinem Kurcem jsme vybrali nejlepší děti z obou kolektivů a měsíc jsme se dvakrát týdně scházeli střídavě v Tuhani a ve Klých na trénincích. Po jednom pátečním tréninku jsme pokračovali do noci různými soutěžemi, přespali ve zbrojnici a ráno znovu trénovali. Ne vždy se nám příprava dařila podle plánu, jednou musel Buchta nutně na ryby, podruhé Kuba na rande potřetí dva nejmenovaní snědli zkažené párky a udělalo se jim špatně. Navíc dvě děti před soutěží onemocněli,ale celkově se družstvo připravilo dobře a ostudu naším sborům ani okresu Mělník neudělalo. Z Tuhaně jeli na soutěž Radka Dvořáková, Milan Krivokapič, Dan Kužel, Lukáš Obrajtr, Jan Potočair, Jakub Urban a jako náhradnice Michala Katrenčíková z Kel jeli Julie Andréeová, Veronika Frolíková, Michal Benda, Michal Neuman. Už první disciplína nám vyšla nadmíru dobře, v ZPV naše družstvo nasbíralo pouze 5 trestných bodů ve střelbě a skončili na krásném druhém místě. Pro zajímavost podařilo se nám porazit i pozdějšího mistra republiky v této disciplíně Pískovou Lhotu. V další disciplíně štafetě CTIF jsme měli smůlu, v prvním velmi rychlém pokusu spadla Kubovi přilba a druhý pokus stačil pouze na 8. místo. První disciplínou druhého dne byl požární útok CTIF, který se nám povedl bez jediné trestné vteřiny což byl obrovský úspěch. Čas 81,77 však stačil pouze na 8. místo závod pokračoval štafetou dvojic, která se nám opět vydařila časem 58,66 jsme obsadili 4.místo. Štafeta 4x60 metrů nás však pořádně rozladila, vynikající čas první štafety zajišťující šesté místo a následná diskvalifikace obou štafet nás odsoudila na 11. místo. Je to však velké poučení pro vedoucí, neustále mají mít v kapse tužku a papír na sepsání případného protestu. Závěrečnou disciplínou byl tradičně požární útok. Časem 30,44 vteřiny jsme obsadili 8. místo, ale o takovém čase se nám nikdy ani nesnilo. Celkově jsme součtem 41 bodů obsadili 8. místo, což je po dlouhých letech nejlepší umístění mělnického týmu v krajském kole hry " Plamen" a vynikající úspěch Tuhaňských a Kelských dobrovolných hasičů. 

Při podzimním závodě požárnické všestrannosti v Chlumíně, který se započítává do ročníku 2010/2011 družstvo mladších vyhrálo a omlazené družstvo starších bylo vyhlášené na 5. místě. Po dlouhých tahanicích byl však uznám náš protest na špatný součet výsledků a družstvo postoupilo na 3. místo. 

Dorostenci se zúčastnili pouze soutěže jednotlivců. Krajské soutěže se zúčastnila Radka Dvořáková a Lucie Obrajtrová. V silné konkurenci skončila Radka na 7. místě a Lucka na 14. místě. Děvčata se takovéto soutěže zúčastnila poprvé, jela sbírat zkušenosti,  Radka měla navíc v nohách všechny disciplíny mladých hasičů a proto jsou jejich výsledky příslibem do budoucnosti. Doufám,že zkušenosti dokáží prodat už v letošním roce. V podzimním ZPV doběhla Radka Dvořáková druhá Pavlína Andraščíková na čtvrtém a Barbora Andraščíková pátá.

Kromě hry "Plamen" jsme uspěli i v závodě s názvem " Floriánkovo uzlování, což je závod ve vázání uzlů. Soutěže se zúčastnilo 36 mladších, 29 starších a 16 soutěžících v kategorii nad 15 let. Mezi mladšími byla 1. Kamila Bínová, 2. Markéta Šandová, 3. Jakub Kopecký a neoblíbenou bramborovou medaili získala Barbora Šoustková. Podobně se nám dařilo i ve starší kategorii. Zlato vybojovala Radka Dvořáková, stříbro Jan Potočair a bronz Daniel Kužel. Kategorii nad patnáct let vyhrála Lenka Dvořáková.

Dále jsme se zúčastnili 9. ročníku Memoriálu Hany Novotné v závodě 60 metrů jednotlivců a 7. ročníku přeboru jednotlivců na 100 metrů s překážkami konaném v Jelenicích. Běželi jsme v šesti kategoriích a pouze jednou jsme nedosáhli na zlatou medaili. Z vítězství se těšili Ivona Vondráčková, Vladimír Šťastný, Jan Potočair, Radka Dvořáková a Jaroslav Kukla.Druhé doběhly Hana Potočairová a Lenka Dvořáková.

Ve výtvarné soutěži Požární ochrana očima dětí a mládeže pořádané SHČMS se loni podařilo získat jednu z cen čtyřem dětem byla to Kamila Bímová, Jan Rychtařík, Marek Malý a Radka Dvořáková.

Kolektiv mladších hasičů se zúčastňuje i jiných akcí. Pomáhal při pořádání dětského dne připravil si pásmo při rozsvěcení vánočního stromu na návsi a při valné hromadě při tradičním červnovém rozloučení se sezónou, které se letos konalo až v říjnu, byly děti odměněny za celoroční činnost. Koncem roku jsme se sešli v klubovně u vánočního stromku a oslavili Vánoce i nový rok v jeden den. 

Práce mladých hasičů se hodnotí dobře, protože činnost byla bohatá a rozmanitá. Z toho důvodu bych jim chtěl za odvedou práci poděkovat a popřát hodně úspěchů v dalším snažení a jako každoročně Vás chci požádat s výchovou nastupující generace mladých hasičů.


František Dvořák

 
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>