Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kulturní činnost

 

        Loni jsme po Valné hromadě pořádali taneční zábavu, která se poměrně vydařila. V únoru jsme ve spolupráci s OÚ pořádali dětský karneval. V červnu dětský den. Této akce se sponzorsky zúčastnilo kromě OÚ mnoho dalších organizací, firem, podnikatelů i spoluobčanů kterým bych chtěl touto cestou poděkovat.

        19.června jsme v areálu hasičské zbrojnice pořádali letní taneční zábavu se skupinou ToMi Band, která dopadla velmi slušně, ale největší loňskou kulturní akcí v Tuhani byla tradiční tuhaňská pouť dne 24.července. Akci za naší pomoci organizoval OÚ v areálu hasičské zbrojnice. Programprobíhal od 13:00 hod. Akci zahájily mažoretky, dále probíhaly různé soutěže, tradiční mužská disciplína vrh pivním sudem do dálky a ženská hod válečkem na nudle.

Při silové soutěži bunger runing provozovatelé netušili,že v Tuhani máme tak zdatné jedince a Vašek Vondráček, mimo jiné i vítěz ve vrhu pivním sudem, jim atrakci zničil. Oblíbená je i soutěž o nejlepší pouťový koláč a pití piva na čas. Velký aplaus sklidily se svým vystoupením tuhaňské ženy. Odpoledne hrála country kapela Monogram a večer při zábavě skupina Gradace.

      Na speciální přání Aleše Vondráčka se musím zmínit o netradičních závodech v požárním útoku, mezi Tuhaní, Větrušicemi a Červenými Písky pořádaných o pouti. Jediný Větrušáci se sešli na tréninku, ale pro ně bohužel, samotný závod nezvládli a skončili třetí, druhé skončilo velmi silné družstvo Červených Písků a nejlepšího času dosáhlo na rychlo složené družstvo z Tuhaně. Gratuluji jim,ale soutěžním družstvům radím, aby si z nich příklad nebrala.

 
 

 

PortrétPoslední fotografie
Archiv

Kalendář
<< říjen / 2018 >>